-
Kerestünk olyan fürdőket, ahol 2000 forint alatt van a teljes árú belépőjegy és gyógyvízben fürödhetünk.
-
Az egyik helyen felár nélküli az éjszakai fürdőzés.
A tavaly nyáron készült összesítésünk szerint a hazai termálfürdők átlagos belépőjegyára 2110 forintot tett ki. Frissebb kalkulációnk nincs, hiszen néhány szezonálisan működő strandfürdő még nem publikálta az idei jegyárait. Azonban a fürdők többsége tavaly óta árat emelt, tehát a 2017-es átlag minden bizonnyal meghaladja ezt a 2110 forintos szintet. Összegyűjtöttünk négy olyan fürdőt, ahol a felnőtt, egész napos belépőjegyek ára a fenti összeghatár alatt marad, de azért érdemes lehet idén nyáron felkeresni.
Kifejezetten olyan fürdőket kerestünk, amelyek minősített gyógyvízzel rendelkeznek, azaz valamilyen betegségnél, vagy betegségeknél bizonyított a gyógyhatásuk.
1. Bogácsi Gyógy- és Strandfürdő
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, azon belül is a Bükk-hegység lábánál található a közel kétezer lakosú Bogács település. Csak hogy könnyebb legyen belőni a helyszínt: Miskolctól 30 kilométerre délnyugatra, Egertől pedig 18 kilométerre keletre található. Kitűnő kénes gyógyvizéről ismert a bogácsi fürdő, ahol a klasszikus ülőmedencéken kívül úszómedence, gyermekmedence, vízi játszótér és élménymedence is a vendégek rendelkezésére áll.
A főszezonban – ami náluk a három nyári hónapot takarja – ugyan magasabbak a jegyárak, mint tavasszal és ősszel, de még így sem számít drágának a bogácsi fürdő.
Egy felnőtt belépőjegy hétköznap 1700, hétvégén 1800 forintba kerül. Ráadásul kedvezményes áron válthatnak jegyet a 4-18 évesek és a 62 év felettiek. Előbbiek nyári hétköznapokon 1500, hétvégéken 1600 forintért, utóbbiak még ennél is 200-200 forinttal olcsóbban juthatnak be a gyógyfürdőbe.
2. Brigetio Gyógyfürdő – Komárom
A Budapesttől 93 kilométerre, a szlovák határnál található településen a 60-as évek óta működik termálfürdő, ami két évvel ezelőtt vette fel a római időkre emlékeztető Brigetio nevet (amit egyébként brigéciónak kell ejteni). Összesen tíz medence közül válogathatunk a fürdőben, ahol a már meg is nyitották a tágas szabadtéri részlegüket.
A jegyárak nincsenek elszállva, egy felnőtt napijegy 1800 forintba kerül. Nyugdíjasoknak és diákoknak itt is van olcsóbb jegy: 1450 forintért. A szezonon kívül a 6 év alattiaknak ingyenes a belépés, május 1. és szeptember 30. között viszont már utánuk is fizetni kell 300 forintot.
Ráadásul mindezekből még faraghatunk is, hiszen olcsóbban kínálja a fürdő a 2 órás és zárás előtti jegyeket, a csoportos belépőket, külön strandbelépő is váltható, de még a helyi lakosoknak is jár kedvezmény.
3. Budapest – Dandár Gyógyfürdő
A fővárosi műemlék fürdők és az Aquaworld élményfürdő nem tartozik a legolcsóbbak közé. Kedvezőbb árú fürdőzésért a peremkerületekbe, esetleg Pest megyébe kell utazni, vagy például a ferencvárosi Dandárba. Egyre többen felfedezik maguknak a Dandár Gyógyfürdőt, tehát olyan nagy lézengésre már számíthatunk, mint akár néhány évvel ezelőtt. Viszont a külföldi turisták még annyira nem leptél el, mint más budapesti fürdőket.
Ennek köszönhetően a jegyáraik is a kifizethetőbb kategóriába tartoznak. A szekrényes termál belépő 1800 forintba kerül.
Azonban meg kell jegyezni, hogy ezért a beltéri medencéket (lenti képen) és a szaunát használhatjuk. Amennyiben a belső udvaron lévő szabadtéri medencét is felkeresnénk, akkor 600 forintos kiegészítő jegyet kell vásárolni. Ugyanakkor létezik 2 órás belépő 1400 forintért, hétköznaponként pedig olcsóbb jegyet vásárolhatnak a diákok és a nyugdíjasok 1300 forintos áron.
4. Egerszalók – Nosztalgia Strandfürdő
Az Eger határától mindössze 5 kilométerre lévő Egerszalókon található a hatalmas Saliris Resort fürdő, ahová egy napijegy jelenleg 5800 forintba kerül. Viszont, aki megelégszik az egyszerűbb szolgáltatásokkal és csak egy kis gyógyvizes üldögélésre vágyik, annak jó alternatíva lehet a szomszédos Nosztalgia Strandfürdő.
A felnőtt belépőt szinte már baráti, 1500 forintos áron kínálják. 65 év felett és 6-14 éves kor között pedig 1200 forint a jegyár.
Azt ugyanakkor fontos tudni, hogy a parkolásért itt napidíj (450 forint/autó) fizetendő… Az egerszalóki Nosztalgia Strand egyik előnye még a hosszú nyitvatartási idő. Vasárnaptól csütörtökig 9-től 23 óráig, pénteken és szombaton pedig 9-től éjjel 1-ig tartanak nyitva – egész évben. Azaz gyakorlatilag minden nap van grátisz éjszakai fürdőzés. + 1 tipp: van egy zárt Facebook csoportunk, ahol a termálfürdők programjait és akciót gyűjtjük össze. Amennyiben szeretnél csatlakozni, azt ide kattintva teheted meg.
Szerintem a legjobb kimaradt. Nem is baj,ha nem propagáljuk…Csisztafürdő!