Fürdőt alapító cipőgyár. Termálforrás nélküli termálfürdő. Eladhatatlan telek miatt épült fürdő. Ezek és még három másik furcsaság a termálfürdőinkről.
1. A Tisza Cipőnek köszönhetjük a Cserkeszőlői Termálfürdőt. A világháború alatt feltárt termálforrást a helyiek 1952-től kezdve használták fürdőként, de csak nagyon kezdetleges módon: a vízelvezető árokban strandoltak. Ennek a méltatlan helyzetnek a közeli Martfűn működő Tisza Cipőgyár vetett véget, amikor vállalták két medence kialakításának a költségét. Ezután a fürdő üzemeltetését átadták a cserkeszőlői tanácsnak.
2. Siófoknak termálfürdője van, de termálforrása nincs. A balatoni üdülőhelyen eddig még nem találtak termálvizet, viszont az önkormányzat jó néhány évvel ezelőtt a 15 kilométerre fekvő Nagyberényben vásárolt egy termálkutat. Jelenleg onnan szállítják tartálykocsikkal a siófoki Galerius Fürdőbe és még néhány szállodába a termálvizet.
4. Eladhatatlan telek miatt épült a Kehida Termál. A 90-es években jutott – tartozás fejében – telekhez a Zala megyei Kehidakustányban az építőiparban utazó Horváth Tihamér, Horváth Sebestyén testvérpáros. Azonban a telek a kutyának sem kellett. Ekkor javasolta az önkormányzat Horváthéknak, hogy vegyék át a nem túl jól működő termálfürdő üzemeltetését, mert ha fel tudják futtatni, akkor a telek is kelendőbb lesz. Ebből végül fürdőépítés kerekedett és 2003-ban lényegében teljesen új fürdőként nyílt meg a Kehida Termál. Mellesleg pedig a körülötte lévő telkek is felértékelődtek.