Társadalombiztosítási támogatással is igénybe vehető jó néhány kezelés a gyógyfürdőkben. Viszont ezeket nem mindegyik orvos írhatja fel.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár támogatásával jelenleg több mint tízféle gyógyászati kezelés érhető el a gyógyfürdőkben. A támogatás – a 18 év alattiak gyógyúszása kivételével – nem jelent 100 %-os támogatást, azaz valamekkora önrészt fizetni kell. Ennek a mértéke kezelésenként és fürdőnkként is változik, azonban aki jogosult rá, annak érdemes élni vele, mert a teljes áron kínált kezelésekhez képest jelentős kedvezmény érhető el.
Az igénybe vehető gyógyászati kezelések egyébként a következők:
- gyógyvizes gyógymedence (Hévíz esetében a Tófürdő)
- gyógyvizes kádfürdő
- iszappakolás
- súlyfürdő
- szénsavas kádfürdő
- orvosi gyógymasszázs
- víz alatti vízsugármasszázs
- víz alatti csoportos gyógytorna
- komplex fürdőgyógyászati ellátás
- 18 éves kor alatti csoportos gyógyúszás
Illetve ezeken felül a támogatotti körbe tartozik a szén-dioxid gyógygázfürdős kezelés. Ez viszont jelenleg csak két helyen érhető el támogatott formában. (Erről a kezelési módról bővebben ide kattintva olvashat).
Fontos tudni, hogy a kezeléseket csak szakorvos írhatja fel, de – elvileg – magánrendelésen még ők sem írhatnak fel támogatott gyógyfürdőkezelést. A 18 év alattiak gyógyúszása annyiból jelent kivételt, hogy szakorvosi javaslat alapján a házi gyermekorvos is felírhatja. Továbbá gerinc- és mellkasdeformitások, krónikus légzészavarok, kóros elhízás és szövődményei esetén az iskolaorvos szintén rendelkezik rendelési jogosultsággal.
A fürdőkezeléseket reumatológus, fizikoterápiás, ortopéd, mozgásszervi rehabilitációs, továbbá egyes esetekben traumatológus szakorvos írhatja fel. A szén-dioxid gázfürdő esetében ez kiegészül kardiológus és érsebész szakorvosokkal.
A nagyobb gyógyfürdőkben általában van helyben is szakorvosi rendelés, ahol a háziorvosi beutalóval érkezőknek – indokolt esetben – felírják az OEP-támogatott fürdőkezeléseket.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: