Mutatunk olyan fürdőket, amiket érdemes kipróbálnod, ha még nem tetted. Van köztük kicsi, nagy, városi, falusi, felszíni és föld alatti.
1. Székesfehérvár – Árpád Fürdő
A megyeszékhely nevét kevesen kapcsolják össze a fürdőzéssel, pedig az ország egyik legpatinásabb fürdője található Székesfehérváron. Az Árpád Fürdő 1905-ben, azaz 110 éve nyitotta meg kapuit. A története meglehetősen hányatott volt, többször is bezárták. A műemlék épület legutóbbi felújítása több évet vett igénybe és 2010-ben nyitották meg újra. A fürdőt egyébként nem termálkútból látják el vízzel, viszont aki nem kifejezetten a gyógyulás, hanem inkább a kikapcsolódás miatt szeret fürdőbe járni, annak érdemes felkeresni az Árpád Fürdőt.
2. Demjén – Cascade Barlangfürdő
Az idei év egyik nagy újdonsága volt, hogy a Heves megyei Demjénben a klasszikus termálfürdő mellett egy barlangfürdő is megnyitotta kapuit. Sokat elmond az új fürdő sikeréről az, hogy már bővíteni is kellett a parkolót a nagy vendégforgalom miatt. Aki nem szereti a tumultust, annak még a nyár előtt, hétköznap érdemes ellátogatnia Demjénbe.
3. Tiszakécske – Tisza-Parti Gyógy- és Élményfürdő
Az elmúlt néhány évben alapjaiban újult meg a tiszakécskei fürdő, ami gyógyászati központtal, szaunavilággal és új medencékkel is bővült. A létesítmény bel- és kültéri medencékkel egyaránt rendelkezik, így minden évszakban jó választás lehet. A mozgásszervi és nőgyógyászati betegségekben szenvedőknek pedig különösen érdemes felkeresniük a fürdő – egész évben üzemelő – gyógyvizes medencéit.
Mesteri egy kevesebb mint 300 lakosú falu Vas megyében. Aki Sárváron járt, az Mesteri közelében is járt, ugyanis az ismert üdülőhelytől mindössze 15 kilométerre fekszik a falu, ahol a 1968 óta működik termálfürdő. A Mesteri Termálfürdő talán kevésbé ismert, azonban pont emiatt titkos tipp lehet a fürdők kedvelőinek. A termálfürdőben öt medence működik, amelyek közül az egyik fedett.
Az Alföld északi részén található Martfű neve sokaknak az iparáról lehet ismerős. Hajdanában itt készült a Tisza cipő, de a városban jelenleg is működik egy sörgyár, sőt Martfűn készül a Vénusz és a Floriol étolaj. Van azonban termálvizük is és egyre többen már emiatt látogatnak el a városba. Az impozáns fürdő presztízsét tovább növeli, hogy tavaly megszerezték a regionális jelentőségű gyógyfürdő minősítést. Ennek annyi praktikus haszna is van, hogy már OEP-támogatott fürdőkezeléseket is tudnak kínálni.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: