Termál & Fürdő

Demjén vagy Egerszalók: melyiket válasszuk?

Közel van egymáshoz a két termálfürdős település, hasonló szolgáltatásokat nyújtanak. Melyiket érdemes választani?

A két Heves megyei községet, Demjént és Egerszalókot kevesebb mint 5 kilométer választja el egymástól. Közös bennük, hogy mindkét helység az elmúlt években vált népszerű turisztikai célponttá a termálfürdőjének köszönhetően. Egerszalók DemjénKettejük közül a közel 2000 lakosú Egerszalóknak van régebbi kapcsolata a termálvízzel, hiszen egy olajkutatás során már 1961-ben meleg vizet találtak a föld alatt. Egerszalók sokáig egy kezdetleges, ám meglehetősen egyedi és vadregényes fürdővel rendelkezett, amit sokan vissza is sírnak.

Viszont a 2007-ben megnyitott hatalmas Saliris Resort nélkül aligha iratkozott volna fel a leglátogatottabb termálfürdős települések elit klubjába Egerszalók. A közel 600 lakosú Demjénben nyolc évvel ezelőtt nyitottak egy kisebb termálfürdőt. A privát beruházásban megvalósuló fürdőt fokozatosan, évről-évre fejlesztették. 2010-ben átadtak egy fedett részt, idén januárban pedig egy barlangfürdőt is.

Adott tehát két, egymás közelében fekvő termálfürdő, de melyiket érdemes választani? Összehasonlítottuk a két fürdő néhány fontos tulajdonságát.

Melyik az olcsóbb? Amennyiben az elérhető legdrágább belépőjegyek árait vesszük alapul, akkor a demjéni és az egerszalóki fürdő is az ország legdrágábbjai közé tartozik. A demjéni Cascade Barlangfürdőbe jelenleg egy egész napos, teljes áron kínált jegy 4990 forintba került. Egy családi jegy (2 felnőtt, 2 gyerek) pedig 16 990 forint. A Saliris Resortba a nyár végéig még a kiemelt árak érvényesek, ami a teljes árú belépő esetén 5500 forintot jelent. Egy családi (2 felnőtt, 2 gyerek) jegy náluk 16 800 forint. Egerszalóki termálfürdőTehát egyik sem olcsó fürdő (igaz, nem véletlenül drágák), de szerencsére mindkét helyen lehetőség van olcsóbb fürdési lehetőségre is. Egerszalókon ezt Nosztalgia Fürdőnek hívják. Az egyszerűbb, de teljesen kulturált kialakítású nyitott medencés fürdőbe már 1150 forintért válthatunk napi belépőt. Nyugdíjasoknak és gyerekeknek pedig ez 900 forintba kerül.

Demjénben a “régi” termálfürdő jelent olcsóbb alternatívát, a hat kültéri medencés részlegbe 1490 forintért váltható egy teljes árú jegy, gyerekek és nyugdíjasok pedig 1290 forintért vásárolhatnak belépőt.

Milyen a nyitva tartás? Ebben egészen hasonlóak a fürdők, Demjénben és Egerszalókon az esti, éjszakai fürdőzés nem különleges alkalom, hanem a mindennapok része. Demjénben a termálfürdő ugyanis minden egyes nap éjjel kettőig tart nyitva. Egerszalókon pedig a Nosztalgia Fürdő pénteken és szombaton éjjel 1-kor, a többi napon 23 órakor zár. demjenfurdo1Demjénben a barlangfürdő is egészen sokáig nyitva tart a nyáron (hétvégén 23 óráig, hétköznap 22 óráig). Az egerszalóki Saliris Resortnál pedig minden nap 20 órakor van záróra.

Mi a fő attrakció? Az árak és a nyitva tartás terén tehát nincsenek hatalmas különbségek a két fürdő között. A fő attrakcióban annál inkább. Demjén esetében idén január óta ez egyértelműen a Cascade Barlangfürdő. Ez 760 méteres, zegzugos barlangrendszert, a hegybe süllyesztett 550 méter hosszú óriáscsúszdát is magában foglal. Cascade Barlangfürdő DemjénEgerszalók látványossága pedig a fürdő melletti “sódomb”, ami valójában egy, a termálvíz által kialakított mészkőlerakódás. Hasonló természeti képződmény Egerszalókon kívül csak a törökországi Pamukkale-ban és az amerikai Yellowstone Nemzeti Parkban található. Illetve a Saliris Resort esetében a fürdőrészleg is óriási, hiszen a vízfelület 1900 négyzetméteres és 17 kültéri, valamint beltéri medence közül lehet válogatni. Egerszalóki termálfürdőMilyen a gyógyvíz? Nem túl meglepő módon egészen hasonló. A fürdők honlapjait idézve Egerszalókon  a víz “kalcium-magnézium-hidrogénkarbonátos, amelynek kéntartalma is jelentős”. Demjénben pedig “nátrium-kalcium-hidrogénkarbonátos, kemény fluoridos, kénes termálvíz” található. Azaz mindkét gyógyvíz gyulladáscsökkentő, a kén révén pedig porcerősítő hatással rendelkezik.

Konklúzió. Nem egyszerű dönteni a két fürdőhely között. Sok tekintetben egészen hasonló szolgáltatást nyújtanak és hasonló áron, láthatóan figyel egymásra a két konkurens fürdő. Viszont nem szeretnénk ezt a posztot egy semmitmondó “mindenki döntse el maga” zárszóval befejezni: ha muszáj valamelyiket mondani a kettő közül, akkor Egerszalók mellett tennénk le a voksunkat, mert egész egyszerűen szimpatikusabb. Egerszalóki termálfürdőA Demjénben található termálfürdőről ide kattintva, az egerszalókiról pedig itt talál további információt. + 1 tipp: van egy zárt Facebook csoportunk, ahol a termálfürdők programjait és akciót gyűjtjük össze. Amennyiben szeretne csatlakozni, azt ide kattintva teheti meg.

Amennyiben nem akarsz lemaradni a fürdős hírekről, információkról, akkor ide kattintva találod a Facebook oldalunkat!

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Andrew Kristof says:

    Demjénben ingyenes a parkolás, kiépített parkolóban, igaz, nem őrzött, Egerszalókon fizetős, messze a bejárattól, szintén nem őrzött, ezért sokan az út szélén parkolnak…
    a margóra…


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!