Termál & Fürdő

Legolcsóbb módja a termálfürdős nyaralásnak

  • Aki nem idegenkedik a sátrazástól, az költséghatékonyan szállhat meg a termálfürdők közelében, ráadásul többnyire a fürdőbelépő árát is megspórolhatja.

  • Néhány példán bemutatjuk, hogy mekkora költséget jelent ez a gyakorlatban.

 

Aki járt már az ország különféle termálfürdőiben, annak feltűnhetett, hogy sok esetben kemping is található a fürdő szomszédságában. Olykor ezek kifejezetten nagy, fás, árnyas területen helyezkednek el.

A termálfürdők és a kempingek kéz a kézben járásának több oka is van.

Az egyik ilyen, hogy nagyon sok hazai termálforrást olaj, vagy kőolaj utáni kutatás közben fedeztek fel. Ezeket a kutatófúrásokat értelemszerűen nem a települések központjában, hanem az akkori lakott területtől távolabb végezték el.

S amikor végül termálvízre akadtak és később erre alapozva fürdőt létesítettek, akkor általában bőven volt szabad terület egy kemping számára is.

A kempingek fejlesztésének irányába hatott az is, hogy a gyógyfürdőket kedvelő német vendégkör előszeretettel vette, illetve veszi igénybe ezeket a szálláshelyeket. (Nyilván nem sátraznak, hanem lakóautóval, vagy lakókocsival érkeznek). Ráadásul a fürdők tulajdonosai is legolcsóbban egy kemping formájában tudták biztosítani az alapvető szálláskapacitást.

Aki tehát kedveli a termálfürdőket és több napot is eltöltene valamelyik közelében, de sokallja a szállásköltséget, annak jó ár-érték arányú megoldás lehet sátrat verni a fürdőhöz legközelebbi kempingben. Persze ez azért inkább a fiatalabb vendégkör számára lehet megoldás, a nyugdíjasoknak talán nem jelent annyira vonzó lehetőséget…

Az nyilvánvaló, hogy az apartmanokhoz, szállodákhoz képest a sátrazás számos kényelmetlenséggel is jár. Viszont azért előnyei is vannak. Ezek közé tartozik, hogy közel van a fürdő. Ez nagyon sok esetben azt jelenti, hogy egybeépült a termálfürdő és a kemping, a kettőt pedig csak egy kerítés választja el.

Szintén a kemping mellett szól az is, hogy a személyenként, illetve a sátorhely után fizetendő díj többnyire magában foglalja a fürdőbelépőt is.

Ez napi szinten akár 2-3000 forintos megtakarítást is jelent fejenként. S azt se felejtsük el, hogy a kemping és a termálfürdő között általában szabadon lehet napközben ki-be járkálni, ami a külső vendégek számára olykor csak felárért lehetséges.

Olyan esetekben, amikor a szállás és sátordíj nem tartalmazza a fürdőbelépőt, akkor mindig jelentős kedvezményt adnak a fürdőbelépők árából.

Megnéztük, hogy néhány népszerű üdülőhely termálkempingje milyen árakat kínál a sátrazni kívánó vendégkör számára. Kiszámoltuk azt is, hogy két felnőtt és 3 éjszakás tartózkodás esetén milyen díjjal kell számolnunk.

Amennyiben többféle időszaki árat alkalmaztak a kempingek, akkor a főszezonival kalkuláltunk, hiszen a sátrazás alapvetően nyári szállásmód. (Ettől függetlenül egyébként a termálkempingek többsége egész évben nyitva tart, de értelemszerűen inkább a lakóautós/mobilházas vendégkörre építve).

Nem kalkuláltunk az idegenforgalmi adóval, – aminek az összege egyébként sok helyen emelkedett idén – ez általában fejenként és éjszakánként 500 forintnyi extra költséget jelent.

kempingezésBogács

A kénes termálvizéről ismert fürdőhöz kapcsolódó kempingben a főszezonban – május 1. és augusztus 31. között – felnőtteknek 2500, gyerekeknek 2000 forintos díjat számolnak fel. Kétféle sátordíj van Bogácson, az 1-2 személyes kis sátrak esetében a napi költség 1200 forint, a 3 főnél nagyobb sátraknál pedig 1500 forint, a parkolás 1200 forintba kerül. Mindehhez ingyen fürdőbelépőt is kapunk, ami amúgy hétköznap 1500, hétvégén 1600 forint lenne.

Két felnőttel és három éjszakával számolva így 18 600 forint a sátras szállásköltség.

Bogácsi termálfürdőBuzsák – Csiszta Fürdő

A Fonyód-közeli termálfürdőhöz is kapcsolódik egy kemping. Itt sátranként és éjszakánként 2000 forint fizetendő, valamint fejenként és éjszakánként további 1000 forint.

Azaz Buzsákon két felnőttnek három napra 12 000 forint a sátoros szállásdíj.

Csiszta FürdőBükfürdő

A termálfürdőhöz kapcsolódó kemping árait kizárólag euróban adják meg, ami azért jelzi, hogy a tipikus vendégkört nem a magyarok jelentik. Náluk a felnőtt napidíj 12 euró, gyermekeknél 6 euró, a sátorhely pedig 8 euró. Az ár magában foglal egy 1-es zónás napijegyet.

Az 1-es zóna magyarul a gyógy- és strandfürdőt jelenti. (Az élményfürdőt és a szaunavilágot nem, de kemping vendégei ezekbe is válthatnak kedvezményes áron belépőt). Amúgy az 1-es zónás napijegy 2800 forintba kerül.

A 3 éjszakás sátrazás ára 96 euró, azaz mostani árfolyamon nagyjából 29 000 forint. Ez soknak tűnhet, de számoljunk azzal is, hogy 3 db napijegy 2 főnek önmagában 16 800 forintba kerülne.

Debrecen – Kerekestelep

A Kerekestelep egy családi házas övezet Debrecenen belül, ahol egy termálstrand is működik, mellette egy kempinggel. Itt a július 1. és augusztus 31. közötti kiemelt szezonban 1100 forint a felnőtt napidíj, ugyanez gyerekeknek 800 forint.

Kétféle sátras tarifa van: 1-3 fős sátraknál 1000 forint, 4 fő felettieknél 1500 forint, autónként pedig 300 forint fizetendő. A kerekestelepi kemping díjai nem tartalmazzák a fürdőbelépő árát, ami kedvezményesen 500 forintba kerül (amúgy 1100 forint lenne).

A 3 éjszakás időszak díja fürdőbelépővel 15 600 forint.

Hajdúszoboszló

A fürdőt is üzemeltető Hungarospa Zrt.-hez két kemping is tartozik, amelyek a hatalmas fürdőkomplexum két ellentétes oldalán találhatók. Az egyik a Thermal Camping, a másik a Hajdú Camping nevet viseli.  (Az előbbi vezetője a közelmúltban egy szakmai elismerésben részesült.)

A Thermal Camping esetében a nyári főszezonban 1395 forint a sátorhely, a felnőttek napidíja 2728 forint, a 4-18 éves gyerekeké pedig 2387 forint. Az ár pedig magában foglalja a fürdőbelépőt.

Így itt 3 éjszaka 24 738 forintba kerül.

A Hajdú Camping valamivel olcsóbb, náluk sátranként és fejenként 800-800 forint fizetendő, viszont fürdőbelépőt nem tartalmaz az ár, amit viszont kedvezményes áron, 1600 forintért kaphatunk.

Ebben a kempingben 3 éj, 3 db belépővel számolva 19 200 forintba kerül.

Sárvár

A termálfürdővel szomszédos kempingben éjszakánként 3720 forint fizetendő, sátorhelyenként pedig ugyancsak 3720 forint a díj. Az mondjuk nem hangzik túl hívogatóan, hogy a sátorhely “kavicsos területen” található. Az már jobban hangzik, hogy a fürdőbelépőt tartalmazza az ár, de a fitnesztermet is díjtalanul vehetik igénybe a kemping vendégei.

Náluk 2 felnőtt 3 éjszakát 22 320 forintért tud sátrazni.

Sárvári gyógyvizes medence

Amennyiben nem akarsz lemaradni a fürdős hírekről, információkról, akkor ide kattintva találod a Facebook oldalunkat!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!