-
Azonban ez a tilalom nem zavar senkit.
-
Furcsa, ugye? Gyorsan el is magyarázzuk, hogy miért van ez.
A Balaton délnyugati csücskétől majdnem pontosan 20 kilométerre fekszik Zalakaros. Aki nem repülővel közlekedik, annak talán a légvonalbeli távolságnál praktikusabb információ, hogy Keszthelytől közúton nagyjából 30 kilométert kell autózni.
Zalakaroson nem is olyan régóta egy termáltó is található, ugyanakkor a Hévízi-tóval, vagy a pacséri termáltóval ellentétben ebben nem szabad fürödni, ugyanis egy dísztóról van szó.
Még a 2010-es évek elején találták ki azt, hogy a zalakarosi termálfürdő elfolyó vizét (termálvizét és nem gyógyvizét) fel lehetne használni egy új turisztikai látványosság létesítésére. Ebből született az az ötlet, hogy a fürdő szomszédságában építsenek egy mesterséges tavat, amit aztán a feleslegessé vált termálvízzel táplálnak.
Már a kezdetektől fogva abban gondolkodtak, hogy ne pusztán egy tó létesüljön, hanem egyéb funkciói is legyenek ennek a területnek, így született meg a Zalakaros Termáltó és Ökopart nevű projekt.
Ehhez sikerült egy uniós forrást is találniuk, amit jelentős önerővel is kiegészített Zalakaros, így összességében majdnem félmilliárd forintot költöttek rá. A termáltavat már 2015 utolsó heteiben körbejárhatták az érdeklődők, de igazából tavaly nyárra nyerte el a végleges formáját.
A tó körüli erdős részen egy tanösvényt építettek, ahol fapallós út vezet körbe. Érdemes megemlíteni, hogy a tanösvény dr. Boromisza Zsombor tervei alapján készült, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatóinak a közreműködésével.
S olyannyira jól sikerült a tanösvény, hogy tavaly az Év Ökoturisztikai Létesítménye pályázaton a második helyen végzett.
Maga a tó egyébként majdnem 13 ezer négyzetméter, a legmélyebb pontján közel 2 méter mély. A tó mellett játszótér, edzőgépekkel felszerelt fitneszpark, meditációs pavilon is helyet kapott.
Sőt, építettek egy 21 méter magas csúszdatornyot. Ebből indulva azonban nem a tóba érkezünk, hiszen egy száraz csúszdáról van szó.
A csúszdatoronyról megnézhet egy videót, amin a kilátás és egy lecsúszás is látható:
Apró érdekesség még a tóval kapcsolatban, hogy idén januárban, a nagy mínuszok idején részben befagyott. Azonban ahogy fürdeni sem szabad benne, úgy korcsolyázni sem ajánlott, ugyanis a termálvizes táplálás miatt még az extrém hidegben sem tudott teljesen befagyni.
Itt egy fotó a téli termáltóról: A Zalakarosi Termáltó és Ökopart Facebook oldalán további képeket is találhat a tóról és a környékéről.
A “balatonmeggyesi gyógyvízről” pedig itt talál információkat.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: