-
Meg ünnepnapokon sem.
-
Azon kívül viszont megéri ellátogatni ebbe a fürdőbe, mert egészen különleges hangulata van.
A török hódoltság idején alapított fürdők közül négy budapesti létesítmény utódja maradt fenn mind a mai napig: a Király, a Rác, a Rudas és a Veli bej fürdők. Ebből a négyesből a Rác fürdőt néhány éve átépítették, modernizálták, viszont azóta is zárva van. A Király Gyógyfürdő finoman szólva felújításra szorul, s ha minden igaz, akkor ennek a munkának jövőre neki is kezd a fürdőt üzemeltető Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. A Király Gyógyfürdő felújítása szempontjából iránymutató példa lehet a Budai Irgalmasrendi Kórházhoz tartozó Veli bej fürdő. Ezt utóbbinak a felújítása ugyan kissé elhúzódott – 2007-től 2011-ig tartott – viszont a végeredmény meglehetősen impozáns lett. Úgy sikerült modernizálni az ötmedencés törökfürdőt, hogy közben megőrizték a patinás jellegét. A Veli bej egy kicsit kilóg a fővárosi fürdők sorából. Ezeket nem árt figyelembe venni azoknak, akik felkeresnék a Budán (Árpád fejedelem útja 7.) található fürdőt. Az egyik ilyen a nyitvatartás. Korán, reggel 6-kor nyitnak és alapvetően későn, este 9-kor zárnak, ugyanakkor minden egyes nap délben három órán át nem látogatható a fürdő. Déltől délután háromig ugyanis vízcserét tartanak. Más fürdőnél ilyen déli szünetről nem hallottunk, ezért ajánlott ezzel számolni. Szintén a nyitvatartáshoz tartozik, hogy az állami és egyházi ünnepeken sem nyitnak ki, tehát ne a hosszú hétvégékre tervezzük a Veli bej felkeresését. Legutóbb például húsvétkor péntektől kedd reggelig zárva voltak. Ugyancsak rendhagyó a belépőjegyekre vonatkozó megoldásuk is… Sok fürdőben válthatunk 3 órára érvényes belépőjegyet. Nos, a Veli bejben csak ezt választhatjuk, nincs napijegy. Emögött a termálfürdő szűkös kapacitása áll. Egyszerre maximum 80 fő tartózkodhat a létesítményben, ezért muszáj a lehetőségekhez képest “pörgetni” a vendégforgalmat. Diákoknak, nyugdíjasoknak itt nem jár kedvezményt. Aki szeretne spórolni, az hétköznap délelőtt keresse fel a fürdőt, olyankor ugyanis 2240 forintba kerül a belépő. Ugyanezt az árat alkalmazzák még hétfőtől csütörtökig a zárás előtti két órában. A többi időszakban 2800 forint a 3 órás belépő ára. Az időtúllépés esetén fizetendő díj 15 forint percenként, azaz minden további óra plusz 900 forintba kerül. Ezzel együtt azonban jó kis fürdőről van szó. Aki teheti, annak érdemes legalább egyszer ellátogatnia ebbe a törökfürdőbe, akár egyedül is, ha egy kis nyugalomra vágyik. Pláne, hogy tipikusan nem az a fürdő, amit családostul, kisgyerekkel szoktak felkeresni, ugyanis – miután minden medencét gyógyvízzel töltenek – 14 év alattiak nem is látogathatják a Veli bejt. +1 tipp: van egy zárt Facebook csoportunk, ahol a termálfürdők akcióit és programjait gyűjtjük össze. Amennyiben szeretne csatlakozni, azt ide kattintva teheti meg.
Veli Bej az elmúlt időszakban egyre gagyibb.
Mikor belépsz, ha egyáltalán bejutsz ezzel találod magad szembe
Pénztár
Napok óta nem működik a bankkártya olvasó, úgyhogy legyen nálad mindig készpénz!
Az árat 500 Ft-al emelték, de a szolgáltatás minősége cserébe rosszabb.
Öltözők
Áll a víz minden öltözőkabinban, nagyon ügyesen kell vetkőznöd, hogy a nadrágod szára ne érjen bele.Nincs egyáltalán bekamerázva a szekrényes rész és már többször láttam feltört szekrényt.
Zuhanyzók
Itt is áll a víz folyamatosan, nincs senki aki összeszedné.
Masszázs
Csak készpénzzel lehet fizetni, bankkártyával nem, ha egyáltalán van kedvük foglalkozni veled, mert előfordult, hogy nem.
Folyosók
Hideg van és télen is megy a klíma ami hideget fúj a hátadra, mert a székek pont úgy vannak elhelyezve, hogy lefaggy teljesen.
Büfé
Fel tudsz menni lentről, de fizetni csak az órával ami csak a szekrényt nyitja nem tudsz, ezért vigyél készpénzt magaddal oda is, ha akarsz inni egy üdítőt.
Ott még hidegebb van mint a folyosón, úgyhogy jobban teszed, ha köntösben mész fel!
Gőz
Az nincs. Felejtsd el! Csak ki van írva, de a hőmérőt úgy állították be, hogy még véletlenül se legyen gőz a gőzkabinnak nevezett helységekben, ha egyáltalán működik mert általában a kettő közül az egyik nem üzemel.
Ráadásul nemrég felújították, ezért beszereltek egy elszívót is, ha esetleg a sűrű ajtónyitogatástól kiáramló gőz nem fogyasztaná el teljesen, akkor az elszívó még a maradékot is kiszívja, nehogy téged érjen.
Nincs feltüntetve, hogy papucsban nem lehet belépni a gőzbe sehol, ezért minden tirpák betrappol a büdös papucsával, hogy letüdőzhessem az onnan párolgó lábgombát.
Ha elzárnád az elszívót, akkor azonnal megjelenik bakancsban és munkaruhában egy karbantartó, aki rögvest kinyitja, nehogy pár percig élvezhesd a beszorult gőzt.
A csapról a slagot lenyomja a vízsugár, ha lemosnád az üléseket, mert nincs pénz egy aba bilincsre. A lefolyó meg alig ereszt.
Infra
Ajtaja nincs. Hónapokkal ezelőtt elveszett. Minek az? Így már nem is annyira büdös. Jobb a szellőzése, csak meg ne fázz benne!
Finn
Szauna kultúra 0. Mindenki rácsöpög a lábával az alsó ülésekre, ne űlj bele. A legtöbb ember még a feneke alá sem tesz törölközőt.
Kismedencék
Az egyik mindig üzemen kívül van. Az változó, hogy mikor melyik.
Meleg medence
A víz lepedékes és koszok úszkálnak benne.
Jakuzzi
Kicserélték. Ez seggmosó. Eddig volt talpmasszázs ami nagyon jó volt benne. Ez az új csak hideg levegőt nyom a feneked alá és a víz is sokkal hidegebb mint a régiben volt.
Úszó medence
Ne számíts rá, mert nincs úszómesterük, ezért lezárják ezt a részt.