-
Adunk néhány tippet azoknak, akik hosszú nyitvatartási idővel rendelkező termálfürdőket keresnek.
-
Akad olyan fürdő, ahol csak éjfél után van záróra.
1927 nyarán szokatlanul erős hőhullámok érték el Magyarországot. A korábbi évek hűvösebb nyarai után furcsa volt a kánikulákkal tarkított nyár. A Pesti Hírlap 1927. augusztus 4-i lapszámának egyik cikkében meg is említették, hogy a strandfürdők tömve vannak, ahogy írják: “csaknem több bennük az ember, mint a víz”. Ezen felül a cikkben szóba kerül egy tervezett újdonság is. Ennek a lényege az, hogy villanyvilágítást szerelnének fel a strandokon és lehetnének úgynevezett éjszakai fürdőzések, amit az indokol, hogy a forróság miatt a napközbeni pancsolás már nem is elég hűsítő.
Ez volt tehát a hazai sajtóban az egyik első említése az éjszaki fürdőzésnek. Nem tudni, hogy akkor ennek mennyire volt foganatja, mindenesetre az 1970-es és 1980-as években a nyári időszakban számos hazai termálfürdőben vezették az esti fürdőzést. Érdekes módon a fő mozgatórugót akkor is a hőség jelentette, hiszen kánikula idején a forró termálvíz még inkább kellemetlen volt napközben.
Akkortájt is gondoltak arra, hogy az esti fürdőzési lehetőség mellett valamilyen programot is kell biztosítani. Ez azonban a 70-es években még nem sztárfellépőket, hanem televíziókészülékek kihelyezését jelentette a medencepartokra.
Ezután jött egy olyan időszak, amikor mintha kevésbé lettek volna divatosak a szervezett esti fürdőzések. Azonban olyan jó 10-15 éve már újra kedvelt fürdős programnak számítanak. Ebben nagy szerepe lehetett a július végén évek óta megrendezett Strandok Éjszakája nevű kezdeményezésnek is, amikor egy pénteki napon a megszokottnál tovább tartanak nyitva a hazai fürdők.
Akadnak azonban Magyarország gyógyfürdői között olyanok is, ahol minden egyes nap biztosított az éjszakai fürdőzés. Náluk ez nem rendkívüli program, hanem a mindennapjaik része.
Ide sorolhatók a Heves megyében található Demjén és Egerszalók fürdői. Nyilván ebben szerepe van az egymáshoz közeli fürdők közötti konkurenciaharcnak, hiszen ha az egyik fürdő sokáig tart nyitva, akkor a többiek is kénytelenek hozzá alkalmazkodni.
A konkrét fürdőkre rátérve, a demjéni termálfürdő az év egészében kinyit reggel 9 órakor, viszont a fedett fürdőrészt hétköznapokon csak este 10-kor, hétvégén éjfélkor zárják, a kültéri medencék pedig egészen 1:30-ig használhatók. Itt található egy barlangfürdő is, ami pénteken és szombaton este 10-ig, a többi nap este 9-ig áll a vendégek rendelkezésére.
A Demjéni Termáltó sem a tyúkokkal fekszik. Pénteken és szombaton éjfélig, a többi napon este 10-ig tartanak nyitva.
Egerszalókon a szabadtéri medencékkel rendelkező Nosztalgia Strandfürdőben egész évben biztosított az esti fürdőzés, hiszen péntekenként és szombatonként fél 1-kor, a többi nap 22:30-kor zárják csak a medencéket.
Az egerszalóki Saliris Resort ugyan kicsit korábban zár, de a megszokottnál náluk is hosszabb a nyitvatartási idő. Ez azt jelenti, hogy pénteken és szombaton 20:30-kor, a többi napon 19:30-kor zárják a medencéket. (S ha már szóba került Egerszalók, ott egy jó szálláshelyet is ismerünk).
Szerencsére találni az ország más részein is hosszabb nyitvatartási időket. Budapesten ilyen az Aquaworld élményfürdő, ahol a medencék és a szaunavilág minden nap 21:30-ig használható. Aki szereti a napnyugta utáni fürdőzést annak jó választás lehet a Széchenyi Gyógyfürdő, ahol csak 22 órakor van záróra.
A székesfehérvári Árpád Fürdőben csak beltéri medencék találhatók, azaz csillagfényes fürdőzésre nincs mód, de a nyitvatartási idő náluk is maratoni, azaz hétfőtől vasárnapig 22 órakor zárnak, a medencéket pedig fél órával korábban kell elhagyni.
A Dunántúlon maradva még hosszú nyitvatartási időre számíthatnak a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő vendégei is, ahol 22:00 a záróra ideje, de medencéket itt is 21:30-kor zárják.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: