-
Május eleje óta csak akkor lehetett gyógymedencét üzemeltetni, ha fertőtlenítőszert adagoltak a vizéhez.
-
Ezzel azonban pont a gyógyvizes medencék egyik előnye veszett el.
Bármilyen furcsán is hangzik, de a veszélyhelyzet feloldásával az érzékeny bőrűek is fellélegezhettek. Talán nem is gondolnánk, de sokan küszködnek azzal, hogy a bőrük meglehetősen finnyás a fürdőhelyekkel kapcsolatban.
A természetes vizű strandokon – például a Balatonnál – a vízben lévő algák sokaknál allergiás bőrreakciókat váltanak ki. Az uszodák, élményfürdők vizének fertőtlenítéséhez használt klór pedig kiszárítja, irritálja a bőrüket.
Számukra ideálisak a gyógyvizes medencék. Fő szabály szerint ugyanis ezeknél a medencéknél nem szabad fertőtlenítőszert adagolni a töltő-ürítő rendszerű medence vizéhez. Ráadásul számos gyógyvíz kifejezetten kedvező hatással van a bőrre. Ezek közé tartoznak a magas sótartalmú, a jódos, de főleg a kénes gyógyvizek. Ezeknek egyrészt önmagukban is fertőtlenítő hatásuk van, másrészt szabályozzák a bőr faggyútermelését.
A fentiek miatt nem volt nagy öröm sokaknak az, hogy május elejétől ugyan nyithattak a fürdők szabadtéri medencéi, viszont a töltő-ürítő rendszerű gyógymedencék ez alól kivételt jelentettek.
Egy kiskapu azért volt. Amennyiben ugyanis a fürdő rendelkezett olyan engedélyezett fertőtlenítési eljárással, ami igazolható módon nem befolyásolta károsan a víz gyógyhatását, akkor működhetett a gyógymedence.
Így például Bükfürdőn, vagy az igali fürdőben lehetett gyógyvizes medencében fürdeni az elmúlt hetekben is. Igaz, a fertőtlenítőszer miatt ez az érzékeny bőrű fürdőzőknek pont nem volt ideális. Ilyen szempontból talán az egyetlen lehetőség volt számukra a Hévízi Tófürdő felkeresése.
Mindennek azonban a veszélyhelyzet feloldása véget vetett. Mostantól már nyithatnak a fürdők gyógyvizes medencéi, illetve azoknak a gyógyfürdőknek sem kell fertőtlenítőszert adagolniuk a gyógyvízhez, ahol van erre engedélyük.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: