Termál & Fürdő

Milyen szabályokat kell most betartani a fürdőkben?

Hatvan strandfürdő A koronavírus-járvány második hulláma egyelőre lényegi új szabályokat nem hozott a termálfürdők, gyógyfürdők számára. Ettől függetlenül néhány fürdő önként vállalt szigorításokat. Még tavasszal a hazai közfürdők meglehetősen szigorú szabályok mentén nyithattak újra. Ezeknek a legjelentősebb eleme volt a fürdőkbe egyidejűleg beengedhető látogatók számának a jelentős korlátozása. Később, a nyár folyamán ezt enyhítették, ugyanis gyakorlatilag a… Tovább »

Fürdők, ahol minden nap esti fürdőzést tartanak

Sárvár esti fürdőzés Adunk néhány tippet azoknak, akik hosszú nyitvatartási idővel rendelkező termálfürdőket keresnek. Akad olyan fürdő, ahol csak éjfél után van záróra. 1927 nyarán szokatlanul erős hőhullámok érték el Magyarországot. A korábbi évek hűvösebb nyarai után furcsa volt a kánikulákkal tarkított nyár. A Pesti Hírlap 1927. augusztus 4-i lapszámának egyik cikkében meg is említették, hogy a strandfürdők… Tovább »

Így mehetsz olcsóbban a fürdőkbe

Széchenyi fürdő Nem olcsó mulatság termálfürdőbe járni, pláne rendszeresen. A többséget pedig valószínűleg az sem vigasztalja, hogy európai szinten viszonylag olcsónak számítanak a magyarországi fürdőbelépők. Van néhány lehetőség, amivel faraghatsz a fürdőbelépők árából és még a kerítésen sem kell hozzá átmásznod. Zsigmondy Klubkártya: két budapesti gyógyfürdőbe, a Gellértbe és a Széchenyibe érvényes. A kártyával 50 százalékos kedvezménnyel… Tovább »

4 hazai termálfürdő, ami megéri az árát

Dandár kültéri medence Szubjektív listánkon szerepel kicsi, nagy, fővárosi, régebbi és új építésű fürdő is. A közös pontjuk a jó ár-érték arány. Dévaványai Strandfürdő Az ország egyik legolcsóbb – ha nem a legolcsóbb – termálvizes fürdője a dévaványai. Egy felnőtt belépő 680 forint, egy diák, vagy nyugdíjas jegy pedig 500 forint. Egész évben nyitva tart a fürdő és… Tovább »

Ilyenek voltak régen a termálfürdős települések

Manapság már egyre kevésbé divat az üdülésekről képeslapokat küldözgetni. Régebben viszont olyannyira az volt, hogy a fennmaradt képeslapok igazi kordokumentumként szolgálnak. Ezek alapján ugyanis viszonylag könnyen visszakereshető, hogy milyen volt az adott település, településrész a múltban. A közgyűjteményi archívumban számos üdülőhelyről fellelhetők régi képeslapok. Némelyik településről, akár 100 évre visszamenőleg is (például ilyen Hévíz), viszont… Tovább »

Ilyenek a termálfürdőink az Instagramon

Az Instagramon térdig gázolhatunk a felhasználók által termálfürdőkben készített fotókban. Nyilván ezeken belül túltengnek a szelfik, de azért találni érdekes képeket is. Már csak azért is érdemes megnézni a fürdőhelyeken készült instagramos képeket, mert a képmegosztóra számos olyan fotót is feltöltenek, amelyek ritkábban látott oldalukról is megmutatnak egy-egy hazai termálfürdőt. Itt van mindjárt egy tipikus… Tovább »

5 meglepő dolog a budapesti fürdőkről

Tudja, hogy melyik fürdőt nevezték régen “Sárosnak”? Miért Király a Király Fürdő? Mitől különleges a zárva tartó Rácz Fürdő vize? Most választ kaphat ezekre a kérdésekre. 1. Gellért Fürdő: a 18. és 19. században a gyógyfürdőt “Sáros fürdőnek” nevezték. A név onnan eredt, hogy akkoriban a forrás finom, szemcsés iszapot (dolomitkristályokat) is a felszínre hozott…. Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!